Viss par BMW automašīnām pasaulē un Latvijā: ziņas, komentāri, interesanta analīze, ārvalstu mediju monitorings.

Autovadītāja kursi: pagrieziena punkts karjerā


25 сен 2021

Iegūt B kategorijas tiesības ne kuram katram ienāk prātā vistīrākā prieka vai mīlestības pret automašīnām pēc. Dažkārt lielāka motivācija par iespēju randiņā meiteni sagaidīt ar automašīnu pie viņas mājas durvīm tā vietā, lai tik pat tālu mītos ar velosipēdu, ir vadītāja apliecības iegūšana karjeras iespēju un kvalifikācijas celšanas vārdā. Galu galā, kāds gan prieks sagaidīt mīļoto ar mašīnu, ja pēc tam nav naudas, lai samaksātu kaut par kopīgu kafiju? Iespēja nopelnīt - tas ir dzinulis, kas daudziem liek saņemt sevi rokās un doties pretim nospraustajiem mērķim.

Sadarbībā ar Presto autoskolas sadaļu “autovadītāja kursi”, iztirzāsim B kategorijas nestās priekšrocības jeb raksta uzmanības centrā: kā iemācoties vadīt BMW, redzēt savā priekšā atveramies plašākas profesionālo iespēju durvis?

Darbs no 18

Ideālajā pasaulē studenti to vien darītu, kā mācītos. Tomēr realitāte parasti nav tik rožaina un papildus lekciju apmeklēšanai lielai daļai arī jāatrod darbs, lai piepelnītos. Turklāt ne vienmēr pēc vidusskolas pabeigšanas izdodas arī iestāties augstskolā. Tomēr visu pamazām - pirmais darbs un pirmie ienākumi, iespēja pakāpeniski iekrāt un pieredzes gūšana…

Kāpēc vērts līdz 18 gadu vecumam iegūt tiesības? Ne jau tikai tāpēc, ka vēlāk būs mazāk laika - kas arī ir taisnība. Šis ieguldījums sevi noteikti attaisno arī finansiāli un nākotnē nodrošinās vairākus alternatīvus karjeras ceļus vai iespēju piepelnīties. Tāpat tas jau no 18 gadu vecuma ļaus iekārtoties darba vietās, kurās B kategorijas vadītāja apliecība ir obligāta prasība kandidātiem.

Lai arī sētnieks nav sapņu darbs - tomēr ar kaut ko jāsāk. Arī mūsdienu sētniekiem kā obligāta prasība var būt B kategorijas apliecība, lai varētu ātrāk pārvietoties no vienas vietas uz nākamo. Tāpat, ja ir atestāts par pabeigtu vidējo izglītību un B kategorijas vadītāja tiesības, paveras karjeras iespējas kā palīgstrādniekam. Tas turklāt būs sevišķi vērtīgi tiem, kas savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar inženierzinātni vai būvniecību. Tāpat iespējams strādāt kurjera pakalpojumu sfērā - mūsdienās gan apģērbu veikali, gan kafejnīcas cenšas nodrošināt ne vien apkalpošanu klātienē, bet arī piegādi, lai sasniegtu vairāk klientu.

Un gadījumā, ja ar cilvēkiem galīgi strādāt negribas, pat ne tik daudz kā pārmīt “sveiki” un “labdien”, kāpēc nekļūt par Bolt puisi, kura uzdevums ir savākt izmantotos Bolt skrejriteņus, kurus braucēji izmētājuši pa pilsētu malu malās? Šī darba pienākumos ietlipst to nogādāšana vienkopus - un tāpēc vajadzīgas B kategorijas tiesības.

Policists bez auto?

Pastāv arī virkne profesiju, kurās automašīnas vadīšana un B kategorijas tiesības ir neatņemama darba ikdienas sastāvdaļa. Tā, piemēram, ja sapnis ir strādāt policijā, tad, pats par sevi saprotams, būs arī jāsēž pie stūres. Kas gan tas būtu par policistu, kas nevarētu dzīties pakaļ noziedzniekiem vai ierasties notikuma vietā autovadīšanas prasmju trūkuma dēļ? Pat sodu uzlikšana uz lielceļa nebūtu iespējama tāpēc, ka līdz tam nebūtu iespējams aizkļūt…

Tāda situācija, protams, nav tikai vien izvēloties darbu policijā. Arī iestājoties armijā, drīz vien izrādīsies, ka šaudīšanās nav viss, ar ko tur nodarbojas… Un tik pat labi var tikt uzticēta automašīnas vadīšana, lai citus armijas puišus nogādātu no punkta A uz punktu B.

Arī sfērās, kas nesaistās ar autovadīšanu, piemēram, mārketingā, žurnālistikā vai farmācijā autovadītāja tiesības var izrādīties obligāts priekšnoteikums darba iegūšanai. Piemēram, strādājot ar reklāmu un preču pārdošanu, var būt nepieciešams doties no viena klienta pie nākamā. Piemēram, ja tiek tirgotas dažādas medicīnas ierīces, kas atvieglo ikdienu noteiktu slimību gadījumā. Savukārt žurnālistam vienmēr jābūt gatavam ierasties notikumu vietā - un diemžēl, braucot ar sabiedrisko transportu vai divriteni, visu iespējams nokavēt.

Pat atslēdzniekam un vienkāršam elektriķim vajadzēs B kategorijas tiesības. Kā gan salabot slēdzeni vai ieskrūvēt spuldzīti, ja nav iespējams aizkļūt līdz klientam? Vārdu sakot, darba vidē bez B kategorijas tiesībām iztikt nemaz nav tik vienkārši…

Karjeras iespējas autoskolā

Ar B kategorijas tiesībām autovadīšana var kļūt arī par pamatdarbu. Lai kļūtu par taksometra vadītāju, vajadzīgs vismaz 3 gadu stāžs. Tāpat, lai uzsāktu sadarbību ar jau minēto Presto autoskolu, arī jābūt 3 gadu vadīšanas stāžam. Lai sevi realizētu šajā profesijā, ar vadītāja apliecību gan vēl nepietiks. Lai kļūtu par instruktoru, kas vistiešākajā veidā maizi pelna ar autovadīšanu, vajadzīga I līmeņa augstākā izglītība, bet lai ar autovadīšanu nodarbotos teorētiskā līmenī un kļūtu par teorijas pasniedzēju - II līmeņa augstākā izglītība.

Presto autoskola aicina atsaukties visus, kuriem automašīnas vadīšana ir sirdī un tas ir hobijs, ko gribas pacelt nopietnākā līmenī. Autoskola novērtē kandidātus, kas izjūt sevī skolotāja aicinājumu un prot sarežģīto paskaidrot vienkāršā veidā. Ja labprāt uzstājies auditorijas priekšā, tad šis varētu būt darbs tieši Tev! Tāpat par bonusu tiek uzskatītas svešvalodu, krievu un angļu valodas, zināšanas.

Presto autoskola piedāvā iespēju pārkvalificēties un finansēt nepieciešamās apmācības. Tāpat arī pie ilgtermiņa sadarbības tiek nodrošināta papildus izglītība kvalifikācijas celšanai. Nepieciešamības gadījumā autoskola var nodrošināt arī automašīnu. Interesenti aicināti sūtīt CV zigmars@presto.lv.

BMW un autoskola

B kategorijas iegūšana patiesi paver daudz karjeras iespēju. Un lai kāds arī nebūtu izvēlētais karjeras virziens - vai tā būtu farmācija, loģistika, taksometra vadītāja vai kurjera darbs - BMW uzticami pavadīs jebkurā no šiem ceļiem.

Turklāt BMW 218 XDrive Active Tourer ir viena no automašīnām, kas izlozes kārtā var tikt piešķirta arī kārtojot CSDD eksāmenu. Tā kā BMW ir viena no populārākajām markām Latvijā, saprotams, ka tā iekļauta eksāmenu mašīnu sarakstā. Un tomēr - eksāmenu var nākties kārtot arī ar Golf vai Audi. Un figūru laukumā visi punkti šiem 3 modeļiem diemžēl nesakrīt. Kas nozīmē, ka autoskolas apmācību laikā ieteicams mācīties braukt ar tām visām.

Presto autoskolā var mācīties braukt gan ar BMW, gan citu marku automašīnām. Autoskola to uzskata par vienu no veiksmes atslēgām veiksmīgai eksāmena nokārtošanai. Iespējams, tieši tāpēc tā gadu pēc gada ieņem vadošās pozīcijas autoskolu reitingos pēc CSDD eksāmenu kārtošanas statistikas.

Tostarp šos veiksmes pamatus būvē nodrošinātā iespēja brīvi mainīt instruktorus. Atšķirībā no citām autoskolām, Presto kursantus līgumā nepiesaista pie 1 noteikta instruktora. Turklāt tas arī dod tik ļoti nepieciešamo iespēju apmācību laikā izbraukt ar dažādām automašīnām: gan ar BMW, gan Audi un Golf. Tas tad arī rezultātā ievērojami paaugstina iespējas CSDD eksāmenu nokārtot ar 1. piegājienu un ietaupīt par atklārtotu eksāmenu kārtošanu.

BMW vēl ātru ceļa vēju

Ne jau vienmēr BMW jābūt pašam uz sava vārda - tik pat labi tā varētu būt arī firmas mašīna, kuru uzņēmums atļauj izmantot privātām vajadzībām. Tas varētu būt īsākais ceļš, kā tikt pie mašīnas - pašam nav ne jākrāj, ne jāņem kredīts, tikai sāc strādāt un brauc!

Tomēr līdz braukšanai ir vēl daži soļi - jānosūta CV, jāaiziet uz interviju un vēl pirms tā visa - jāiegūst B kategorijas tiesības! Kā BMW ziņas noskaidroja, autoskolas Presto apmācību modelis pie kārotās apliecības ļauj aizlidot vēja spārniem - tik ātri kā 3 mēnešu laikā tiesības jau būs kabatā! Tas iespējams tāpēc, ka autoskolā nodarbības rezervēt var katru dienu, arī brīvdienās un svētku dienās. Vidējā statistika liecina, ka vajadzīgas 30-40 nodarbības, lai iegūtu tiesības. Apmeklējot nodarbības ik dienas, šis cipars jau būtu pievarēts pat mēneša laikā.

BMW vēl labu ceļa vēju un uzdrošināties sapņot lielus sapņus! Lai mērķis ir ne vien tiesības, bet arī to iegūšana 3 mēnešu laikā! Un tā kā šis sapnis ir reālistiski piepildāms, tas ir viens ļoti labs novēlējums, kas noteikti piepildīsies, ja mēģināsi!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
181

VAIRĀK PAR šo tēmu:

2021. gadā Latvijā samazināts BMW X5 M nodoklis

2021. gadā Latvijā samazināts BMW X5 M nodoklis

Nākamā reforma automašīnu ar iekšdedzes motoriem nodokļu jomā Latvijā notika janvāra beigās. Vides noteikumi kaut kā savādi ietekmēja jauno nodokļu saistību
BMW vadītājs sodīja par braukšanu komandantstundas laikā

BMW vadītājs sodīja par braukšanu komandantstundas laikā

Latvijas policija par komandantstundas pārkāpšanu sodīja kādu cēsnieku. To ieviesa 5.-6.februārī ar Ministru kabineta lēmumu. Saskaņā ar komandantstundu katram
BMW i Hydrogen Next neizmantos Toyota izstrādājumus

BMW i Hydrogen Next neizmantos Toyota izstrādājumus

Toyota panākumi ar alternatīviem enerģijas avotiem transportlīdzekļu arēnā vajā daudzus lielus uzņēmumus. Mēs, protams, runājam par kurināmā elementiem, kas
Electric BMW M debitē šoruden

Electric BMW M debitē šoruden

Arvien vairāk "elektrisko" ziņu ierodas no Bavārijas autoražotāja nometnes, kas slēpjas zem trim leģendārām vēstulēm. Šoreiz mēs jums pastāstīsim par labu
BMW ir kopīgi plāni attiecībā uz elektromobiļiem

BMW ir kopīgi plāni attiecībā uz elektromobiļiem

BMW ir atklājis savus tuvākos elektromobiļu plānus. Pirmkārt, mēs runājam par i4 sedanu, kas šogad gatavojas izlaišanai. Tomēr ir daži citi dati, kurus mēs

Ir viedoklis!

Atrodiet mūs
soc soc soc soc
ВХОД НА САЙТ