Viss par BMW automašīnām pasaulē un Latvijā: ziņas, komentāri, interesanta analīze, ārvalstu mediju monitorings.

Salīdzini BMW cenas: kur nopirkt BMW?


13 окт 2021

Iepazīstoties ar BMW oficiālā pārstāvja Latvijā mājaslapas bmw.lv cenrādi 2021. gadam, uzskatāmi izkristalizējas cenu amplitūda - sākot no 29 914 EUR līdz 180 140 EUR. Šie cenu pretpoli, no zemākās līdz augstākajai, pieder ar benzīnu darbināmām automašīnām. Līdz 35 000 EUR ar astīti jauns, ar benzīnu darbināms BMW ir variants tiem, kam būtiski izvēlēties pēc iespējas ekonomiskāku modeli. Tomēr cenas kategorijā pavisam tuvu atrodas arī elektroauto, kas ir tikai par 10 000 EUR dārgāks - BMW i3, kura cena ir 41 550 EUR. Tāpat arī dabai draudzīgākie hibrīdauto pieejami par pieņemamu vidējo cenu - 2. sērijas Active Tourer 6Y31 225xe par 43 378 EUR.

Ja salīdzini BMW cenas, pirmajā brīdī, visticamāk, izdevīgāks liksies ar benzīnu darbināms auto. Un tikai 10 000 EUR starpība ar videi draudzīgākiem modeļiem ne jau katram pirmajā mirklī liksies tikai neliela starpība. Tomēr tas lieku reizi atgādina, ka auto cenu neveido tikai tā sākotnējā iegādes vērtība, bet jāņem vērā arī citi parametri, tādi kā provizoriskie nākotnes izdevumi par remontu servisā, procentu likme kredītmaksājumam un degvielas veida cena. Papildus tam varam ņemt vērā naudas izteiksmē nemērāmus ieguvumus - izvēloties hibrīdauto vai elektroauto, CO2 izdalītais daudzums atmosfērā būtiski samazinās.

Kurš ir nākotnes BMW?

Jautājot mājaslapas uzladets.lv izveidotājam Kārlim Mendziņam par elektroauto nākotni, eksperts norādīja, ka starp jauniem auto jau pavisam drīz, provizoriski - pēc 2025. gada, elektroauto kļūs par pirmo izvēli auto pircēju vidū. Tas skaidrojams ar to, ka mūsdienu patērētājam būtisks ir ne vien dizains vai auto marka, bet arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta arī ilgtspējas un ekonomiskuma faktoriem. Arī šobrīd elektrisko auto cenas kopumā samazinās, turklāt tā ikdienas lietošanas izmaksas, salīdzinot ar benzīnu darbināmiem auto, ir zemākas. Kā norāda eksperts - uzturēšanas izmaksas atsedz sākotnējo cenu starpību.

Tomēr nākotnes BMW nosaka ne vien patērētāju pieprasījums, bet arī jaunās noteiktās Eiropas Zaļā kursa vadlīnijas. Tas ir plāns klimata atveseļošanai, kas izstrādāts ar mērķi samazināt CO2 emisijas. Un emisiju samazināšana transporta sfērā veido nozīmīgu šī plāna sastāvdaļu. Saistībā ar to, sākot no 2035. gada jaunu ar benzīnu darbināmu auto ražošana būs aizliegta, iezīmējot pāreju uz elektromobiļu ēru, ko varam pielīdzināt trešajai industriālajai revolūcijai. Lai sasniegtu klimatneitralitāti, kas ir izstrādāto priekšlikumu pamatā, pārmaiņām jānotiek visās sfērās, pārejot uz tīrām tehnoloģijām.

Arī otrajā lasījumā Saeima atbalstījusi sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju pienākumu autotransporta iepirkumos iekļaut konkrētu procentu transportlīdzekļu ar samazinātu CO2 emisiju. Tāpat, izpildot Eiropas Savienības noteiktā mērķa prasības, jāiepērk bezemisiju autobusi.

Pāreja uz jauno BMW

Iegādāties elektromobili šodien ir kas pavisam cits kā pirms gadiem 10. Tāpat kā pagājušajā gadsimtā pāreja no zirgu pajūgiem uz iekšdedzes dzinēja auto nenotika 1 dienā, tāpat arī šī gadsimta pirmajā pusē pāreja uz jauna tipa transportlīdzekļiem ir pakāpeniska. Arī parādoties pirmajām mašīnām, vēl nebija izbūvētas šosejas un ceļi, kādus tos pazīstam šodien. Ja ar zirgu varēja mierīgi pārlēkt pāri kādam šķērslim, tad ar auto tas vairs nebija iespējams. Arī toreiz daudziem noteikti likās, ka braukt ar auto ir pārāk sarežģīti. Tāpat tas bija elektroauto pašos pirmsākumos, kad ar pilnu uzlādi varēja vien pieveikt pārdesmit kilometru.

Šodien satraukumam par infrastruktūru un nobraucamo attālumu vairs nav pamata, jo jaunie elektromobiļi pēc vienas uzlādes var veikt vairākus simtus kilometru, tāpat arī tepat Latvijā CSDD izveidotais elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkls nodrošina brīvu pārvietošanos teju visas Latvijas robežās. Jaunais BMW iX, kā tas parādīts bmw.lv mājaslapā, jau var veikt 630 km attālumu. Vidējās klases elektromobilis, savukārt, ar vienu uzlādes reizi var nobraukt līdz 260 km. Kā liecina Latvijas iedzīvotāju braukšanas paradumi, Rīgā un Pierīgā dzīvojošie vidēji dienā veic 100 km lielu attālumu, kas nozīmē, ka elektroauto ir pilnībā piemērots vidējā latvieša vajadzībām.

Labākās BMW cenas

Ja vēlies nopirkt BMW, kā jau tas tika iezīmēts raksta sākumā, jāņem vērā kas vairāk par BMW sākotnējo iegādes vērtību. Piemēram, iespējams izvērtēt tā potenciālo pārdošanas cenu nākotnē. Saistībā ar to varam izmantot blog.swedbank.lv minēto piemēru par Volkswagen eUp un benzīna līdzinieku Up, kas attiecīgi 2014. gadā maksāja 26 000 EUR un 15 000 EUR. Savukārt, tagad lietoti tie maksā 12 000 EUR un 5 000 EUR. Kā to parāda šis piemērs, nonākot lietoto auto tirgū, elektroauto vērtība saglabājas augstāka, kas nozīmē, ka pārdot nākotnē to varēs par labāku cenu.

Vēl viena no elektromobiļu priekšrocībām slēpjas to vieglajā un ekonomiskajā uzturēšanā. Ņemot vērā, ka elektromobilim ir mazāk detaļu, lielākoties īpašnieks var iztikt pilnībā bez servisa apmeklējuma, bet ja serviss vajadzīgs - maks no tā pārlieku necietīs. Patiesībā elektriskam auto viss, kas regulāri jāmaina, ir tikai riepas, logu mazgāšanas šķidrums, bremžu kluči un gaisa kondicioniera filtri. Tā kā nav berzes starp kustīgām sastāvdaļām vai šķidruma un gāzu apmaiņa, auto nevajag nedz lubrikantu, nedz izpūtēju. Tas nozīmē, ka eļļas, filtru un izplūdes sistēmām labojumi nav vajadzīgi, līdz ar to šie izdevumi var tikt izsvītroti no kopējo auto uzturēšanas izdevumu saraksta.

Tāpat vēl viena kategorija, ko izvērtēt saistībā ar auto cenu, ir degvielas izmaksas. Elektro uzlāde, salīdzinot ar benzīna iegādi, ir ekonomiski izdevīgāka un kopumā ļauj samazināt ikdienas auto lietošanas izdevumus. Tas ir vēl viens faktors, kas ilgtermiņā BMW elektromobili padara par ekonomiski pamatotāku izvēli.

Šobrīd priekšrocības uz Rīgas ceļiem ir tieši elektromobiļu īpašniekiem. To starpā ir bezmaksas Rīgas Satiksmes stāvvietas, nav jāmaksā ceļu nodoklis, ir bezmaksas pirmreizējā reģistrācija, Jūrmalā nav jāmaksā par iebraukšanu un var braukt pa sabiedriskā transporta joslu. Turklāt šie bonusi ļauj ne vien ietaupīt naudu, bet arī laiku - sabiedriskā transporta josla parasti ir tukša, tādējādi var izvairīties no stāvēšanas sastrēgumos.

Visbeidzot, iegādājoties BMW elektroauto kredītā, iespējams saņemt izdevīgāku piedāvājumu, kas ļauj ietaupīt uz procenta maksājumiem un rezultātā - samazināt kopējo auto iegādes cenu.

Kur nopirkt BMW?

Lai atrastu plašāku BMW tirgotāju klāstu, iesakām izmantot inovatīvo portālu dalder.lv. Tas darbojas kā tirgus platforma, kurā papildus sludinājumam tiek saglabāts arī pārdevēja profils un tā vēsture, kā arī iespējams atstāt atsauksmi un iepazīties ar citu lietotāju viedokli un vērtējumu zvaigznēs. Gan BMW auto, gan BMW rezerves detaļas šeit tirgo gan dīleri, gan privāti pārdevēji, un katram no tiem portālā izveidota sava mājaslapa. Reģistrējoties dalder.lv, ikviens iegūst savu mini mājaslapu bez maksas - tā vienlaikus kalpo gan kā pircēja, gan pārdevēja profils. Caur to iespējams saņemt atsauksmes gan par to kāds pircējs, gan pārdevējs ir konkrētais lietotājs.

Portālam izveidota arī Facebook lapa Dalder.lv Preces/Товары, kurai jau ir 86,8 tūkstoši sekotāju. Sludinājumu iespējams meklēt vai ievietot gan tur, gan papildus pašā portālā dalder.lv. Sludinājumus dalder.lv publicēt var bez maksas, kas ir vēl viena tā priekšrocība. Meklēt tajā var arī arvien populārākos BMW elektromobiļus, šobrīd portālā izdalītas atsevišķas BMW i3 un BMW i8 sadaļas. Te apskatīt var kā lietotus, tā jaunus auto, un katrs sludinājums savienots ar tā ievietotāja mājaslapu, kurā var uzzināt vairāk par lietotāju.

Pats galvenais - beidzot Latvijā ir pārdošanas platforma, kas vārdu dod arī pircējam. Atsauksmes ir tirgotāja godprātības mēraukla - ja pārdevējs ir atvērts atsauksmēm, tātad nav nodoma pircēju maldināt, apkrāpt vai kā citādi apmānīt. Turklāt atsauksmes palīdz ne jau tikai izvērtēt iegādātā auto kvalitāti, bet uzņēmumam uzlabot kopējo pakalpojumu sniegšanas kvalitāti. Tāpēc pat negatīvas atsauksmes no klientu puses vērtējamas pozitīvi, jo tā ir iespēja izlabot savas kļūdas, lai jau nākamajiem klientiem nebūtu jāsaskaras ar to pašu. Rezultātā - apmierinātu klientu kļūs tikai vairāk.

Dalder.lv iespējams izveidot arī savu filtru. Ja esi noskatījis kādu konkrētu BMW modeli, dodies uz aybilstošo portāla sekciju, piemēram, “Transports” -> “BMW” -> “BMW i8”, ievadi meklēšanas kritērijus, spied saglabāt un izveido filtram nosaukumu. Ja tiks ievietots jauns sludinājums, kas atbilst izvēlētajiem kritērijiem, uzreiz saņemsi ziņu notifikāciju panelī portāla kreisajā stūrī, kā arī informatīvu e-pastu. Pateicoties tam, nepalaidīsi garām sava sapņu auto sludinājumu un būsi viens no pirmajiem, kas par to uzzina!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
174

VAIRĀK PAR šo tēmu:

Autovadītāja kursi: pagrieziena punkts karjerā

Autovadītāja kursi: pagrieziena punkts karjerā

Iegūt B kategorijas tiesības ne kuram katram ienāk prātā vistīrākā prieka vai mīlestības pret automašīnām pēc. Dažkārt lielāka motivācija par iespēju randiņā
BMW sastāvs zaudēs daudzus dzinējus

BMW sastāvs zaudēs daudzus dzinējus

Šīs ziņas attiecas ne tikai uz Latviju, bet arī uz visām Eiropas BMW automašīnu tirdzniecības vietām. Uzņēmumam šobrīd ir plašs benzīna un dīzeļdzinēju klāsts,
BMW xDrive diena notika Rīgā

BMW xDrive diena notika Rīgā

Bavārijas autoražotājs BMW sadarbībā ar autosalonu Inchcape BM Auto Rīgā rīkoja BMW xDrive Day pasākumu, kura laikā Lietuvas žurnālisti varēja iepazīties ar
BMW vadītājs sodīja par braukšanu komandantstundas laikā

BMW vadītājs sodīja par braukšanu komandantstundas laikā

Latvijas policija par komandantstundas pārkāpšanu sodīja kādu cēsnieku. To ieviesa 5.-6.februārī ar Ministru kabineta lēmumu. Saskaņā ar komandantstundu katram
Jaunais BMW iX krosovers pārsteidz ar tehniskiem risinājumiem

Jaunais BMW iX krosovers pārsteidz ar tehniskiem risinājumiem

Elektriskais krosovers BMW iX, pie kura BMW inženieri ir strādājuši pēdējos gadus, beidzot ir atklājis dažas tehniskās īpašības. Spriežot pēc publicētajiem

Ir viedoklis!

Atrodiet mūs
soc soc soc soc
ВХОД НА САЙТ